نتایج جستجو برای عبارت :

شرایط آب و نگهداری انواع کاکتوس در خانه

کاکتوس یکی از گیاهانی است که در اشکال و انواع مختلف موجود است و معمولا در آب و هوای گرم رشد می کند. برخی از انواع کاکتوس ها گل و میوه می دهند که خواص درمانی و زیبایی فراوانی دارن که در ادامه با برخی از آن ها آشنا می شویم.
مزایای سلامتی و زیبایی گل کاکتوس

ادامه مطلب
روش نگهداری انواع کاکتوس در خانه
کاکتوس گیاهی است از تیره کاکتوسیان (Cactaceae) تیره‌ای از میخک‌سانان که اغلب خاردار و گوشتی هستند.
کاکتوس در ابتدا تنها در شمال و جنوب و نواحی مرکزی آمریکا رشد می‌کرد اما امروزه در بسیاری از مناطق گرم و خشک جهان توسط مردم پراکنده شده کاکتوس طی طوفانهای
 ناگهانی آب ذخیره کرده و آب ذخیره شده را طی ماه‌های خشکسالی به مصرف می‌رساند. کاکتوسیان در ایران گونهٔ بومی ندارند.

ادامه مطلب

کاکتوس گیاهی مقاوم است که به سادگی از بین نمی رود و شرایط نگهداریش بسیار ساده است اما اگر بیش از حد به آن آب بدهیم ممکن است از درون خراب شود.چگونه کاکتوس را سالم در خانه نگهداری کنیم؟ 
کاکتوس به علت رشد آسانش شهرت دارد . کاکتوس و سایر گیاهان شاداب نیاز به شرایط خاصی دارند تا بتوانند رشد کنند. اما این شرایط را می توان به راحتی آموخت و به گیاهان اعمال کرد. گیاهان شاداب ، از جمله کاکتوس، بومی مناطقی هستند که از کانادا به جنگلهای بارانی گرمسیری
کاکتوس ماملیاریا به خاطر خارهای ابریشم‌مانندی که دارد بالشتک سوزن نامیده می‌شود. پرورش کاکتوس بالشت سوزن کار بسیار آسانی است. هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد. برای همین کاکتوس مالیاریا برای کسانی که فکر می‌کنند چیز زیادی درباره‌ی باغبانی نمی‌دانند و به دنبال گیاهی می‌گردند که در خانه پرورش دهند، می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
ادامه مطلب
مشغول وب‌گردی بودم که رسیدم به اصطلاح passive aggression، به صورت تحت الفظی یعنی خشونت غیرفعال. این همون حالتیه که با این که تمام عمرم ازش رنج بردم ولی اسمش رو بلد نبودم و به نظرم فرساینده‌ترین نوع خشونته. مشکلات رو باید با حرف زدن حل نه، حداقل به اشتراک گذاشت وگرنه فرق ادم با کاکتوس چیه؟ کاکتوس هم وقتی بهش زیاد اب میدی میمیره و چیزی نمیگه، فقط با اون تیغ‌هاش نگاهت میکنه، پس نتیجه میگیریم دوستی که وقتی ناراحته شروع میکنه به کم محلی و اذیت کردن طرف م
و قرار دادن آنها در داخل اتاق و پشت پنجره های جنوبی بسیار مناسب است. در صورت ناکافی بودن نور طبیعی، نور مصنوعی نیز میتواند به عنوان مکمل، به کار رود.

آبیاری:
در طی فصل رشد فعال کاکتوس باید بیش از دوران استراحت آبیاری شود. برنامه خاص و تعریف شده ای برای آبیاری کاکتوس وجود ندارد و برنامه آن به گلدان، خاک، آب و هوا و عوامل مشابه بستگی دارد.
بهترین روش برای تعیین مقدار آب مورد نیاز کاکتوس، این است که گیاه را مدتی با دقت زیرنظر بگیرید. هنگام آبیاری
کاکتوس ماملیاریا به خاطر خارهای ابریشم‌مانندی که دارد بالشتک سوزن نامیده می‌شود. پرورش کاکتوس بالشت سوزن کار بسیار آسانی است. هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد. برای همین کاکتوس مالیاریا برای کسانی که فکر می‌کنند چیز زیادی درباره‌ی باغبانی نمی‌دانند و به دنبال گیاهی می‌گردند که در خانه پرورش دهند، می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
ادامه مطلب
سن گلدهی در انواع کاکتوس و ساکولنت ها متفاوت است  برخی زود به گل میرسند (مانند مرجان) وبرخی دیر مثل کاکتوس اولدمن در سن بالای ۴۰ سالگی به گلدهی می‌رسد اما آنچه در گلدهی بسیار مهم است شرایط نگهداری این گیاه است هرچند کاکتوس ها وساکولنت ها گیاهان کم توقعی هستنداما شرایط نگهداری بسیار مهم است :

خاک نور دما رطوبت سه عامل مهم
وتاثیر گذار  در رشد کاکتوس‌ها و ساکولنت
ها و به گل نشستن آنها می باشد. برای گلدهی در فصل رشد که برای اکثر گیاهان بهار و تا
آیا کاکتوس ها مقاوم هستند
کاکتوس به خاطر رشد سریع و آسان آن معروف است . کاکتوس نیاز به شرایط خاصی برای نگهداری احتیاج دارد تا بتواند رشد خوبی داشته باشد. با استفاده از کود کاکتوس میتوان رشد این گیاه را افزایش داد. کاکتوس و دیگر گیاهان با برگ های آبدار و پر به کمک ریشه معلوم می شوند که آب و مواد مورد نیاز را ذخیره می کنند تا شرایط سخت را تحمل کنند.
بیشتر کاکتوس ها فصل رشد و نمو دارند . معمولا فصل رشد از بهار شروع و تا پاییز ادامه دارد . در فصل رشد و
آیا کاکتوس ها مقاوم هستند
کاکتوس به خاطر رشد سریع و آسان آن معروف است . کاکتوس نیاز به شرایط خاصی برای نگهداری احتیاج دارد تا بتواند رشد خوبی داشته باشد. با استفاده از کود کاکتوس میتوان رشد این گیاه را افزایش داد. کاکتوس و دیگر گیاهان با برگ های آبدار و پر به کمک ریشه معلوم می شوند که آب و مواد مورد نیاز را ذخیره می کنند تا شرایط سخت را تحمل کنند.
بیشتر کاکتوس ها فصل رشد و نمو دارند . معمولا فصل رشد از بهار شروع و تا پاییز ادامه دارد . در فصل رشد و
تحقیقات امروزه نشان می دهد که حدود 400 هزار گونه گیاهی در جهان وجود دارد که تقریبا 8 هزار نمونه از آن ها در ایران یافت می شود. از میان این تعداد بالای گونه های گیاهی کاکتوس ها و ساکولنت ها با توجه به ظاهر جذاب و متفاوت، سبک زندگی خاص، نگهداری و پرورش آسان در بسیاری از گونه ها و گل های لطیف و زیبایشان طرفداران زیادی دارند.

با گسترش آپارتمان نشینی و زندگی پر مشغله امروزی سال به سال بر تعداد پرورش دهندگان این گیاهان افزوده می شود. با توجه به استق
به ظرفیت قلب آدم ها فکر میکنم ,به ظرفیت قلب خودم, به تلاش های او! برای آزار دادنم... به بی فکر بودن خودش!! به اینکه قلبم میشکند و من صدای تیکه تیکه شدنش را می شونم, به اشک هایی که لحظه ای راحتم نگذاشتند... .
نامش را در گوشی ام به کاکتوس تغییر داده ام , نام کسی را که  عاشقش بودم... کاکتوس زیبایی که فقط بلد است تیغ بزند ,زخمی ام کند و خودش فکر کند کاری نکرده! چیزی نگفته! 
امروز که گفت برو خانه پدرت و دیگر هم نمیخواهم ببینمت! امروز که طلبکارانه و قلدروار زور
شرکت روباتیک کاکتوس(خانه رباتیک آمل) جهت ارائه بهترین آموزش دوره ها و کلاس های رباتیک در شهرستان آمل ، ساری ، نور ، محمود آباد ، بهشهر و بابل برای دانش آموزان مازندرانی آماده کار می باشد.
سوابق شرکت رباتیک کاکتوس :
- 9 سال سابقه کار در حوزه رباتیک.
- کسب مقام اول و دوم فوتبالیست هوشمند دانش آموزی جهانی در کشور مکزیک
- کسب مقام اول فوتبالیست هوشمند در  مسابقات جهانی چین
کسب مقام دوم در مسابقات جهانی ربات فوتبالیست هوشمند در مسابقات ترکیه
و کسب م
خرید اینترنتی کاکتوس در تهران.کاکتوس یکی از مقاوم ترین گونه های گیاهی میباشد که از دیرباز میان مردم طرفدار داشته و روز به روز طرفداران آن بیشتر میشود.این گیاه ابتدا فقط در مناطقی از آمریکا و مکزیک رشد میکرده که توسط انسان ها در کشور های دیگر پراکنده شده است.کاکتوس میتواند یک کادوی مناسب برای افراد خاص و سخت پسند باشد.آن ها در سنین بالا میوه های بسیار خوشمزه ای میدهند که خواص بسیار زیادی دارد.برای خرید اینترنتی کاکتوس در تهران بهتر است که به
بیشتر افراد یا از گل های
مصنوعی استفاده می‌کنند یا از گیاهانی که با محیط سازگارترند. کاکتوس جزو
آن دسته گیاهانی است که نگهداری از آن کار ساده‌ای است.

اگر اهل نگهداری گل و
گیاه باشیم، انواع کاکتوس را می‎شناسیم و دست کم یکی از آن‎ها را در محیط
کار و یا فضای زندگی خود داریم. کاکتوس  گیاه صبوری است، نیاز به
مراقبت‎های چندانی ندارد و معمولاً در میان گیاهان آپارتمانی بسیار محبوب
است.
به گزارش مجله دلتا برگرفته از چیدانه؛
برای داش
دانلود آهنگ جدید ماکان بند کاکتوس
دانلود آهنگ ماکان بند به نام کاکتوس کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ ، با لینک مستقیم ، همراه با پخش آنلاین و متن آهنگ
دانلود آهنگ فوق العاده کاکتوس با صدای ماکان بند از جوان ریمیکس
Download New Music Macan Band – Cactus

بزودی می توانید موزیک جدید ماکان بند عزیز را از جوان ریمیکس دانلود نمایید.
موزیک جدید این گروه، کاکتوس نام گرفته است.
امیدوارم این موزیک از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.
هم اکنون می توانید یکی از بهترین ریمیکس های این گروه
هتل کاکتوس مشهد یکی از هتل های نزدیک به حرم مطهر هست که از موقعیت مکانی مناسبی در مشهد الرضا برخوردار است. این هتل در خیابان امام رضا 6 با فاصله حدود 6 دقیقه پیاده تا حرم مطهر رضوی فاصله دارد و زائران بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) میتوانند در فاصله زمانی کوتاهی به زیارت حضرت نایل شوند. همان طور که گفته شد نزدیکی به حرم مطهر و موقعیت مکانی ایده آل از جمله مهم ترین مزیت های انتخاب هتل کاکتوس برای اقامت در مشهد مقدس می باشد ,  علاوه بر این هتل کاکتو
هتل آپارتمان کاکتوس مشهد
یکی از هتل آپارتمان کیفیت خوب مشهد می باشد که در نزدیکی و جوار حرم مطهر
حضرت امام رضا (ع) واقع شده است و با توجه به فاصله بسیار کمی که تا حرم
مطهر دارد , از این رو هتل آپارتمان کاکتوس مشهد را می توان از جمله هتل آپارتمان مشهد
نزدیک به حرم به شمار آورد. این هتل آپارتمان دارای واحد های دو تخته , سه
تخته , چهار تخته و پنج تخته می باشد مجموعا با حدود 40 واحد اقامتی و با
امکاناتی نظیر رستوران مجهز با غذاهای متنوع و خوش طعم , لا
دیدم. خودم دیدم. همه‌ی دسته‌گل‌های پوسیده‌ای که برایش فرستادی را دیدم. سهم من از دسته‌گل‌هایت فقط برگ‌های زرد بود. او کاکتوس بود، درست مثل خودت. تو کاکتوس دوست داشتی و من گل مینا بودم. تو خارهای نداشته‌ام را هزار بار بر فرق سرم کوبیدی و با خارهای خودت زخمی‌ام کردی. من خونین و مالین جان دادم و از نو متولد شدم.
میوه کاکتوس چه خاصیتی داردمیوه کاکتوس چه خاصیتی دارد
آیا میدانید میوه کاکتوس چه خاصیتی دارد؟ همانطور که می دانید کاکتوس انواع مختلفی دارد که برخی از گونه های آن قابل خوردن است. بیش از صد نوع کاکتوس خوردنی وجود دارد که به نام “نوپال” معروف هستند و در دشت های مکزیک رشد می کند برای تهیه برخی از داروها نیز استفاده می شود. برگهای نوپال کاملا خوراکی هستند ولی باید ابتدا تیغ هایش را از آن جدا کنید. اکثر نوپال ها سبز هستند اما برخی از آن ها بنفش هست
کاکتوس گیاهی است از تیره کاکتوسیان (Cactaceae) تیره‌ای از میخک‌سانان که خاردار و گوشتی هستند.
کاکتوس در ابتدا تنها در شمال و جنوب و نواحی مرکزی آمریکا رشد می‌کرد اما امروزه در بسیاری از مناطق گرم و خشک جهان توسط مردم پراکنده شده کاکتوس طی طوفان‌های ناگهانی آب ذخیره کرده و آب ذخیره شده را طی ماه‌های خشکسالی به مصرف می‌رساند. کاکتوسیان در ایران گونهٔ بومی ندارند.
بیشتر کاکتوس‌ها ریشه‌های عمیقی نداشته و ساقه شبکه مانندی دارند که به‌عنوان منب
شخصی از خدا دو چیز خواست، یک گل و یک پروانه. اما چیزی که به دست آورد یک کاکتوس و یک کرم بود. غمگین شد، با خود اندیشید شاید خداوند من را  دوست ندارد و به من توجهی ندارد. چند روز گذشت. از آن کاکتوس پر از خار گلی زیبا روییده شد و آن کرم تبدیل به پروانه ای شد. اگر چیزی از خدا خواستید و چیز دیگری دریافت کردید، به او اعتماد کنید. خارهای امروز گلهای فردایند. زندگیتون پر از گل های زیبا.
52
معرفی انواع کاکتوس خانگی و آپارتمانی + نحوه نگهداری از کاکتوس

امروز ودر اینبخش بـه معرفی انواع کاکتوس خانگی و آپارتمانی می‌پردازیم، این گیاهان خاردار و از دید بعضی وحشتناک، بسیار پرطرفدار اند، آنها بـه مانند بروس ویلیس جان سخت اند و نگه‌داری از آنها هم کار سختی نیست، بـه علاوه کاکتوس ها زیبایی منحصر بـه فرد خودشان را دارند کـه این موضوع را کاکتوس بازها بـه خوبی در ک می کنند، در ادامه با پارس ناز همراه باشید تا انواع کاکتوس رابه شـما م
کاکتوس در ابتدا تنها در شمال و جنوب و نواحی مرکزی آمریکا رشد می‌کرد اما امروزه در بسیاری از مناطق گرم و خشک جهان توسط مردم پراکنده شده کاکتوس طی طوفانهای ناگهانی آب ذخیره کرده و آب ذخیره شده را طی ماه‌های خشکسالی به مصرف می‌رساند بیشتر کاکتوسها ریشه‌های عمیقی داشته و ساقه شبکه مانندی دارند که به‌عنوان منبع ذخیره آب عمل می‌کنند ساقه کاکتوس توسط تیغ‌هایی محافظت می‌شود کاکتوسها برگهای خیلی کوچکی داشته و یا اصلاً برگ ندارند.
کاکتوس‌ها ب
آخر کلاس استاد گفت: بشر همیشه پنداشته بود که از دلفین‌ها باهوش تر است؛ زیرا به موقعیت‌های زیادی دست یافته است... از جمله چرخ، نیویورک، جنگلها و غیره... در حالی که تمام آن چیزی که دلفین‌ها انجام داده‌اند، گردش در آب و خوش گذرانی است. اما بالعکس دلفین‌ها معتقدند که دقیقا به همین دلایل از ایشان با هوش‌ترند.
خانم همکلاسی گفت: انسان تنها موجودی  است که وجودش برای او مساله است. 
من در حالیکه به کاکتوس روی میز خیره شده بودم گفتم: کاش کاکتوس به دنیا
راهنمای نگهداری کاکتوس 
۱- شکل رشد کاکتوس
۲- شرایط نگهداری فروشنده
۴- وضعیت ریشه کاکتوس
۵- روی رشد بودن کاکتوس
۶- نداشتن زخم و جای تیغ
۷- قیمت گیاه
۸- اسامی کاکتوس
۹- شرایط نگهداری
۱۰- کود
۱۱- وارداتی نبودن کاکتوس
۱۲- رنگی نبودن کاکتوس
۱۳- گل‌های مصنوعی
کاکتوس های بشکه ای طلایی نوعی کاکتوس از نوع کره ای است که برای رشد در هنرستان ها ، پاسی ها یا هر نوع اتاق شیشه ای داخلی مناسب است.

هنگامی که من برای اولین بار این گیاه را کشف کردم که نام مشترک کوسن مادر را نیز دارد ، پس از آنکه تصور کنم کسی آرزو دارد مادر شوهرش بر روی آن بنشیند ، می خندیدم.

کاکتوس بشکه در درجه اول مناسب برای رشد در محیط های سنگ شکن باغ ، مناظر از نوع بیابانی ، پاسیو و باغهای گیاه شناسی است. آنها در داخل خانه ها یا در اتاق های شی
آدرس : مشهد , خیابان امام رضا , امام رضا 6 ,فروزان 1
فاصله تا ورودی حرم مطهر : 6 دقیقه پیاده
هتل  کاکتوس مشهد یکی از هتل آپارتمان های نزدیک به حرم مطهر هست که از موقعیت مکانی مناسبی در مشهد الرضا برخوردار است. این هتل آپارتمان در خیابان امام رضا 6 با فاصله حدود 6 دقیقه پیاده تا حرم مطهر رضوی فاصله دارد و زائران بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) میتوانند در فاصله زمانی کوتاهی به زیارت حضرت نایل شوند. همان طور که گفته شد نزدیکی به حرم مطهر و موقعیت مکانی ا
اگر قرار بود گل‌ها را به آدم‌ها تشبیه کنیم فکر می‌کنم کاکتوس‌ها در دسته آدم‌های درون‌گرایی قرار می‌گرفتند که متفکرند، کمتر حرف می‌زنند و بیشتر کتاب می‌خوانند. این‌قدر هم غرق کتاب می‌شوند که حواس‌شان به دور‌وبرشان نیست.
البته در دنیای واقعی، کاکتوس‌ها تقریبا همین حال را دارند. خیلی آب دوست نیستند. به خصوص اگر هوا رو به سردی برود. آیا کاکتوس‌ها خواب زمستانی دارند؟ معلوم است که جواب «بله» است. کاکتوس‌ها هم مثل هر گیاه دیگری با کاهش د
کلاس رباتیک آمل
کسب مقام اول سوپر تیم لیگ جنگنده هوشمند توسط دانش آموزان شرکت رباتیک کاکتوس در هشتمین دوره ی مسابقات بین المللی و جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران۲۰۱۹ و سهمیه شرکت در مسابقات جهانی کره جنوبی
را تبریک عرض می کنیم.
با تشکر از همیاری و سرپرستی ریاست شرکت رباتیک کاکتوس مهندس رضا ابراهیمی

جهت ثبت نام با شماره مربوطه تماس بفرمایید: 09199774784
فکر نمی‌کردیم بعد از ۸سال حتی برایش آشنا باشیم.
نه من، و نه دوست همراهم که قرار نمایشگاه گل بوستان گفت و گو را گذاشتیم تا معلم قدیمی‌مان را غافلگیر کنیم،
جشن روز معلم به سبک دانشجویی!
معلمی را کنار گذاشته و گلخانه بزرگی در اطراف کرج دارد، پر از کاکتوس‌هایی که به خوبی به خلق و خویشان آشناست، مثل خلق و خوی شاگردهای آن دوران.
هنوز هم از یادآوری اینکه با دیدنمان، در صدم ثانیه های ابتدایی ابروهایش بالا رفت، لبخند عمیقی زد و مخاطب صحبتش را فراموش
دستانم را حلقه می کنم دور فنجان چایی که بوی بهار می دهد...این جا کنج اتاق من...کاکتوس های رنگارنگ کنار پنجره ام لحظه لحظه جان می دهند برای دیدن باران از پشت پنجره...من و کاکتوس هایم هر دو هوس باران و بوی نا کرده ایم...دلمان گرفته و گره گشایی می خواهیم...هواسمان همچنان پی توست...پی تو که نیستی...که شاید بوی نمِ خاک های ملتهب خبری از تو بیاورند...مثل رنگین کمانی که بعد از یک بارانِ حسابی از پشت ابرها بیرون بیاید...
بیرون بیا...نگذار میان این خشکسالی ها،رس
بالای میز، یک گچ بری ساده هست که من همیشه برایش نقشه میکشیدم. مدتی میخواستم درنا بسازم و ازش اویزان کنم. یک مدت نخ های رنگی و فلان و بهمان! اخرش دلم رضا داد به اینکه پیچک دورش بچیم. پیچک جان بهارم تازه انقدری قد کشیده که دیوار کنار قفسه کتاب را تمام کند و به سقف و گچ بری اش برسد! 
قفسه کاکتوس هایم تقریبا یک ماه است که دستم رسیده. و به شدت برایش ذوق کردم. اندازه هایش را جوری گرفتم که حدفاصل میز و پنجره را بدون ذره ای پرتی پر کند و گلدان هایم غرق نور
ساکولنت کوتیلدون نوعی از کاکتوس است که برگ‌های قاشقی، با شکل توخالی دارد. برگ‌های گوشتی و پایدار که در ساقه و مقابل هم رشد می‌کنند، از ویژگی‌های این کاکتوس است. شکل برگ‌ها به طور کلی بیضی یا گرد است و رنگ سبز دارد. حتی ساقه کوتیلدون گوشتی است. گیاهان جوان تنها یک ساقه دارند اما به گذشت زمان و افزایش سن،  تعداد ساقه‌ها زیاد می‌شود.
این کاکتوس از خانواده‌ کراسولاسه‌ها و بومی آفریقای جنوبی است. طرفداران این ساکولنت به دلایل مختلفی از جم
چوب لباسی و آویز لباس از جمله محصولات بسیار پرکاربرد در اتاق کودک محسوب می شود که علاوه بر کاربرد زیاد می تواند در زیبایی و چیدمان اتاق کودک تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد. چوب لباسی کودک طرح کاکتوس تولید شرکت جیک جیک است.محصولات این شرکت کاملا منطبق بر استانداردهای اتاق کودک بوده و دارا دو گواهینامه Beby Health و Real kids life هستند. این چوب لباسی از جنس ام دی اف با ضخامت ۱۶ میلیمتر است.
شما می توانید برای خرید چوب لباسی اتاق کودک نمونه های متنوعی را
ماهیت ژنتیکی؛ کاکتوس به این شکل است، که فصول طوفانی و پر باران آب و املاح مورد نیاز خود را ذخیره کرده و در فواصل کم آبی و خشکسالی آن را مصرف می‌کند. و خوب است بدانید که کاکتوس در ایران هیچ گونه بومی ندارد. شرایط لازم نگهداری از کاکتوس در خانه یک بیوگرافی کامل از کاکتوس کاکتوس گیاهی است، با ریشه‌های نسبتا عمیق و ساقه‌های شبکه مانندی که برای ذخیره آب و املاح از آن‌ها بهر می‌برد. کاکتوس‌ها یا کلا فاقد برگ هستند، یا برگ‌های خیلی کوچکی د
حفاظ کاکتوس    و هر آنچه باید بدانید!
حفاظ کاکتوس شاید امروزه استفاده از انواع مختلف حفاظ ها باعث می شود که شما بتوانید امنیت ساختمان خود را تحت کنترل داشته باشید. در واقع استفاده از حفاظ های مختلف یکی از آسان ترین راه هایی است که شما میتوانید ساختمان خود را از تردد سارقین محافظت کنید. دقت داشته باشید که انواع مختلفی از حفاظ ها وجود دارند که از بین آن ها میتوان به حفاظ کاکتوس    اشاره کرد. حفاظ کاکتوس    یکی از انواع حفاظ هایی است که شما میتو

تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. کنترل آب و هوا، چراغ ها، لوازم، قفل ها و انواع مختلفی از دوربین ها و مانتیورهایی که می توانند به خانه های هوشمند و خودکار اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل می باشند.

کاکتوس کریسمس از خانواده  Cactaceaeمی باشد این کاکتوس‎ها در زمان کریسمس (دی ماه) گل می‎دهند؛ از این‎رو آن‎ها را کاکتوس کریسمس می‎نامند. کاکتوس کریسمس شاخه‎های آویزانی دارد که طول آن‎ها بین ۳۰ تا ۹۰ سانتی‎متر است. این شاخه‎ها قسمت‎های تخت و پهنی دارند و رنگ آن‎ها سبز روشن است. گل‎ها از نوک ساقه‎ها بیرون می‎زنند به رنگهای صورتی، قرمز، بنفش، زرد و سفید 
بیش از ۲۰۰  گونه از این گیاه وجود دارد و اندازه گلها‎ها بین ۵/۲ تا ۵/۷ سانتی‎متر است. هر
      امروزه از کیاه کاکتوس به دلیل  نگه داری آسان و زیبایی خاص در اکثر اماکن استفاده میشودسهولت در نگهداری و تنوع این گیاه موجب شده که انواع
کاکتوس های معمولی و کاکتوس های گل
دار به عنوان
گیاه آپارتمان در منزل نگهداری شود اما باید توجه نمود که این گیاه همانند
گیاهان دیگر نیاز به مواد غذایی -خاک مناسب - نور و دمای کافی دارد
       در پست های قبل اگر چه درمورد نوع خاک ونحوه کود دهی مطالبی ذکر شده اما به دلیل سئوال های دوستان این چند پست به کاک
خواص آب کاکتوسگیاه کاکتوس یکی از گیاه های تزئینی است که در خانه های ایرانی زیاد پیدا میشود اما در اصل این گیاه برای بیابان های خشک آمریکا است. تقریبا تمامی کاکتوس ها دارای ساقه ای هستند که منبع ذخیره آب می باشند. امروز می خواهیم درباره فواید آب کاکتوس برای زنان با شما صحبت کنیم.
فواید آب کاکتوس برای خانم هامی دانستید گیاه کاکتوس که در بیشتر خانه ها یافت می شود از خواص و فواید فراوانی برخوردار است که از جمله خواص این گیاه دارویی برای کاهش کلست
شرکت روباتیک(رباتیک) کاکتوس
کاملا تخصصی و کارگاهی در زمینه روباتیک(رباتیک) فعالیت می کند
سطح کیفی دوره ها و ترم ها استارتش کشوری و بیشترین تلاشش در جامعه اهدافش بین المللی و جهانی است لازم به ذکر است که شرکت روباتیک کاکتوس طی چند دوره شرکت در مسابقات جهانی توانسته مقام های اول دوم سوم در لیگ های مختلف در سطح جهانی را کسب کند
جهت مشاوره و ثبت نام تماس حاصل بفرمایید: 09199774784
 بازم کاکتوس:/
همیشه تصمیمات مهم زندگی تنها گرفتم،بعد که از انتخاب خودم راضی بودم یک هدیه واسه تشکر از بودن خودم برای خودم فرستادم....از یک یادداشت که آخر شب گذاشتم روی موبایل که صبح ببینم تا نامه فدایت شوم و دسته گل(خودشیفته نیستم فقط یاد گرفتم تنهایی هام با خودم پر کنم همین)
    تنها همدم غصه هام گل های داخل گلدون اتاقم هستن....تمام حرف هام میشنون خیلی خوبن خیییییییلی وسط حرفم نمیبرن و بگن تمومش کن کلافه ام کردی چقدر غصه چیزهای کوچیک میخوری!! ق
آپوروکاکتوس نام انگلیسی : Aprocactus flagelliformis

نوعی از کاکتوسها هستند که در طبیعت
بصورت آویزان از درختان و صخره ها قابل مشاهده اند. یکی از گیاهان بسیار زیبا و خوشرنگی که جنبه تزئینی در آپارتمانها دارد شاخه های
استوانه ای تقریبا باریک این گیاه که از گلدان آویزان میشودموجب شده است که نام آن را کاکتوس دم موشی بگذارند. این
گیاه به سادگی می روید و در سال چهارم زندگی شروع به
گل دادن می کند. گل های صورتی رنگ بزرگی که برروی آن
در بهار می روید مهم ترین دلیل م
آلوئه ورا یک گیاه رایج برای آپارتمانی است که در همه خاکی رشد می کند گیاه الوئه ورا با سرما خوب نیست بیشتر باید در گرما و زیر نور خورشید نگهداری شود. این گیاه که شبیه کاکتوس است خواص بیشماری دارد پایین اورنده قند خون است برای سلامت و زیبایی پوست صورت شگفت انگیز است و برای ریزش موی سر با پرچم همراه باشید تا بیشتر با خواص بی نظیر این گیاه اشنا شوید.
گیاه  آلوئه ورا گیاهی است که به طور عمده در مناطق خشک  رشد می کند. آلوئه ورا با اینکه به خانواده زن
خاک بیش از حد اضافه رطوبت ناخواسته را نگه می دارد و باعث پوسیدگی می شود.
نگهداری کاکتوس در آپارتمان و عوامل خطر آن
آفات 
مانند تمام گیاهان، کاکتوس گاهی اوقات آفت های مختلفی دارد و اینها بعضی از موارد اصلی هستند که باید مراقب باشید.
شپشکها :احتمالا شایع ترین آفات است. حشرات کوچک حدود 1 اینچ (3 میلی متر) طول دارند که خود را در چیزی بیضی و پنبه مانند پوشش می دهند. این توده ها با شپشک ها رشد می کنند و سخت از دست می روند. آنها همچنین می توانند به ریشه گ
نگهداری کاکتوس 
نگهداری انواع کاکتوس در منزل
تصور عمومی مردم درباره کاکتوس‌ها این است که نگهداری همه گونه‌ها به دلیل هم خانواده بودن به یک شکل است.
در صورتی که هر کدام از گونه‌ها شیوه و شرایط نگهداری مخصوص به خود را دارند.
درست است که باور عمومی مردم اینگونه شکل گرفته است که کاکتوس‌ها گیاهانی کم آب و نیازمند نور زیاد هستند ، اما در واقعیت گونه‌هایی از کاکتوس‌ها هستند که به نور کمتر یا آب بیشتری نیاز دارند.
به همین جهت ابتدا شرایط مشترک م
کلاس رباتیک کاملا تخصصی آمل در خانه رباتیک
خانه رباتیک آمل تحت پوشش شرکت کاکتوس پویان گستر می باشد 
با کادری مجرب و تجربه بالا 
اموزش تمامی دوره های (الکترونیک مکانیک برنامه نویسی)
کیفیت خلاقیت اعتماد سه اصل مهم ما در کارمان است 
همشهریان و هم استانی های عزیز اعتماد و رضایت شما در اولویت ما قرار دارد 
(مشاوره رایگان)
جهت اطلاعات بیشتر با شماره مربوطه ارتباط بفرمایید:
مدیرت مهندس ابراهیمی:  09199774784
خاک
از آنجاییکه این گیاهان بومی نواحی گرمسیری هستند باتبع خاک آنها نیز همانند خاک این مناطق سبک با PH کمتر از ۷ تا نزدیک به ۷ و با قابلیت نفوذ بیشتری است. خاکی کاکتوس‌ها،
بهترین خاک باری کاکتوس ، خاک کاکتوس گرامافلور آلمان می باشد.
در بهار تغذیه با کود های مخصوص کاکتوس (موجود در فروشگاه)، هر 20 روز یک بار توصیه می شود.
نور
میزان تابش نور و روشنایی محیط نگهداری کاکتوس ها در شکل ظاهری کاکتوس ها، رنگ گل، تعداد گل ها، ساقه ها و شکل غنچه های گل اهمیت
اگر به مناطق جنوبی کشور و نخل های زیبا و سر به فلک کشیده علاقمند هستید ولی همیشه حسرت می خورید که نمی توانید نخل را در خانه نگهداری کنید. امروز می خواهیم شما را با یک نخل کوچک آپارتمانی آشنا کنیم.
نخل کوچک آپارتمانی!! بله درست شنیدید… نخل ماداگاسکار…
درست است که نخل ماداگاسکار، درخت خرما یا نخل نیست ولی شکل ظاهری آن بسیار شبیه به نخل می باشد.
شرایط نگهداری نخل ماداگاسکار ساده و آسان است و به راحتی می توانید از آن در فضای آپارتمانی نگهداری نما
کانال ڪاڪـتوس
ڪاڪتوس باش...!
تا محتاج نوازش کسی نباشی...!!!
سرگرمی و تفریحی فوق العاده
 مطالب کانال را برای دوستانتان فروارد کنید
‼️ بدون تبلیغات و تبادل‼️
لینڪ کانال ما
@CACTUS56
انتقاد یا پیشنهادتون رو به آیدی بفرستید :
   @CACTUS9296
لینک عضویت کانال تلگرام کاکتوس

لینک عضویت بهترین لینکدونی رایگان تلگرام
رباتیک آمل
کلاس رباتیک در آمل 
خانه ربایک آمل با مجرب ترین مربیان جهت آموزش دوره های رباتیک مقدماتی ،متوسطه و پیشرفته می باشد
و تحت پوشش شرکت کاکتوس پویان گستر می باشد
با خانه رباتیک شهرستان آمل همراه باشید...
ثبت نام برای پاییز97 آغاز شد....
شماره تماس جهت ثبت نام: 09199774784
کاکتوس بذری 
قیمت گلدان سایز 6 :4000 تومان 
تعداد بالای 25 عدد : 2000 تومان 
قیمت  گلدان سایز 8 :10000تومان
تعداد بالای 16 گلدان : 7000 تومان 
نور :کاکتوس به نور فراوان نیاز دارند و قرار دادن آنها در داخل اتاق و پشت پنجره های جنوبی بسیار مناسب است. در صورت ناکافی بودن نور طبیعی، نور مصنوعی نیز میتواند به عنوان مکمل، به کار رود.آبیاری:در طی فصل رشد فعال کاکتوس باید بیش از دوران استراحت آبیاری شود. برنامه خاص و تعریف شده ای برای آبیاری کاکتوس وجود ندارد و بر
پارسال تابستان وقتی بندر عباس رفته بودیم، جلویِ خانه‌یِ دختر‌خاله‌ام کاکتوسی درخت‌وار زندگی می‌کرد. به صورت برجی مسکونی. هر کدام بالایِ سر دیگری. (عکس)  برایِ منی که اولین بار بود آن همه کاکتوس را به صورت دسته جمعی می‌دیدم، جذاب بود. دوست داشتم لمس‌ش کنم و حس‌ش کنم ، اما عجله داشتیم و فقط فرصت عکس گرفتن نصیبم شد.  عکسی که همیشه تو گالری گوشیم بوده.
گذشت تا چند وقت پیش که خواب دیدم وسطِ صحرایی هستم که از هر جهت نگاه می‌کردی رویِ زمین پهن ش
پارسال تابستان وقتی بندر عباس رفته بودیم، جلویِ خانه‌یِ دختر‌خاله‌ام کاکتوسی درخت‌وار زندگی می‌کرد. به صورت برجی مسکونی. هر کدام بالایِ سر دیگری. (عکس)  برایِ منی که اولین بار بود آن همه کاکتوس را به صورت دسته جمعی می‌بینم، جذاب بود. دوست داشتم لمس‌ش کنم و حس‌ش کنم ، اما عجله داشتیم و فقط فرصت عکس گرفتن نصیبم شد.  عکسی که همیشه تو گالری گوشیم بوده.
گذشت تا چند وقت پیش که خواب دیدم وسطِ صحرایی هستم که از هر جهت نگاه می‌کردی رویِ زمین پهن ش
کاکتوس گیاهی است که در بیابان رشد می کند و دارای ساقه های ضخیمی است که میتواند آب را ذخیره کند و اغلب سطحی تیغ دار و تیز دارد.
منبع و کاربرد
کاکتوس از کلمه یونانی kaktos می آید، که نام آن به قارچ داده می شود، یک گونه از گیاه طناب دارکه معمولا در سیسیل یافت می شود. استفاده ما امروزه در زبان انگلیسی به سال 1769 می رسد، زمانی که این کلمه برای اولین بار برای توصیف گیاهان سبز و بدون برگ در کویر آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.
ادامه مطلب
انواع کاکتوس با عکس، عنوان مقاله ای است که امروز در “نازبو” قصد داریم به شرح کامل آن بپردازیم. با ما همراه باشید تا با نحوه نگهداری کاکتوس در منزل بیشتر آشنا شوید.
کاکتوس گیاهی است از تیره کاکتوسیان (Cactaceae) تیره‌ای از میخک سانان که اغلب خاردار و گوشتی هستند. کاکتوس ها در ابتدا تنها در شمال و جنوب و نواحی مرکزی آمریکا رشد می‌کردند اما امروزه در بسیاری از مناطق گرم و خشک جهان توسط مردم پراکنده شده اند. این گیاهان طی طوفانهای ناگهانی آب ذخیره
جوجه تیغی دریاییحداکثر ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر طول و ۱۰ سانتی متر قطر میگیرد .ریشه : ریشه ای مخروطی و شبکه ای داراست .تیغ : تعداد ۱ تا ۵ و گهگاه تا ۲۰ تیغ مرکزی حدود ۲ سانتی متری و ۲۰ تا ۳۰ تیغ شعاعی ۳۰ تا ۸۰ میلیمتریبرگ : برگ های فراوان کوچک در حیطه پرورش ایجاد می نماید که تخت گاز آنان‌را از دست میدهد .گل : از‌آن‌جا‌که این واریته تک جنسی است گل های آن یا این که نر و یا این که ماده می‌باشد . برای گرده افشانی نیاز است که از هر دو فرآورده کنار نیز وجود داش
مرحله جدید فروش اینترنتی ایران خودرو از روز یک شنبه -20 بهمن ماه- آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت نیز ادامه خواهد داشت. در طرح پیش فروش اعتباری ایران خودرو، مشتریان امکان ثبت نام برای انواع محصولات این شرکت را دارند.
در طرح پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر، موعد تحویل خودروها برای مردادماه 99 خواهد بود.
آغاز ویرایش قراردادهای معوق مشتریان
ایران خودرو طی اطلاعیه ای که در تاریخ دهم دیماه، برای نمایندگی‌هایش منتشر کرده، خبرهای جدیدی به مشتر
انجام امور عایق رطوبتی خانه در کرج و تهران: عایق رطوبتی: نفوذ رطوبت به عایق های حرارتی باعث کاهش خاصیت آن شده برای جلوگیری از این امرباید از عایق های رطوبتی استفاده نمود عایق های رطوبتی موادی هستند که از رسیدن رطوبت از یک طرف به طرف دیگر جلوگیری می کنند.انواع عایق های رطوبتی را میتوان به انواع ۱: گونی ۲: مواد آغشته به قیر 3: لاستیک 4: پلاستیک 5: انواع ضد زنگ تقسیم نمود.
ادامه مطلب
از کاکتوس تنها می گفتم. از صخره بی کس می گفتم. از رود آواره می گفتم. نه انتظارش نبود، تجربه کنم. انتظارش نبود، بغض کنم. 
آدمی کم انتظاری هستم از دیگران ولی حالا در انتظار یک نفرم. با امید آمدنش، نفس می گیرم و با خیال رفتنش، اشک می ریزم.
بچه ها عاشق کسی نشید که ازتون دوره، وگرنه اگه حسی بهتون نداشته باشه، هر بار که میگید: دوستت دارم. اون فقط سین می کنه...
تنها مجری کلاس و دوره های رباتیک در آمل را با خانه رباتیک مازندران تحت پوشش شرکت رباتیک کاکتوس دنبال بفرمایید
تخصصی ترین دوره های آموزشی رباتیک در استان مازندران 
تنها مرکز آموزشی رباتیک فنی مهارتی در استان مازندران
دفتر مرکزی شهرستان آمل
با ما همراه باشید ....
جهت ثبت نام و مشاوره با شماره مربوطه تماس حاصل بفرمایید:09199774784

انواع عروسک بادی با طرحهای گوناگونآشپز لاغر وچاق /مکانیک /جغد/داقک/بستنی/باب اسفنجی/منیوم/جوجه/لوله ای /گاو/و...برای رستوران ها.سفره خانه ها.تالارها.قهوه خانه ها.کارواش ها.فروشگاه هاخانه های بازی.مهد کودک هاو....شماره تماس ما۰۹۱۲۹۴۲۶۶۸۷عبدیآدرس دفتر: تهران جاده ملارد خیابان اهری پ۳۲۵۲آدرس کارگاه : جاده ملارد خیابان پیک نیلوفر ۵۰ پلاک ۴
کود کامل 20.20.20 یا 18.18.18 برای بیشتر گیاهان آپارتمانی کود 12.12.36برای گیاهانی که گل میدن کود 3.11.38 برای کاکتوس ها کود18.18.18 برای ازدیاد شاخ و برگ#اندازه_مصرف_کود کودهایی که به صورت پودر بوده یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کرده و بصورت ابیاری به هر گلدان بصورتی که مقداری آب از ته گلدان خارج شه بدید(هرماه بهارو تابستون) کوددهی از بهار تا اواسط پاییز هرماه انجام شه و زمستون کود ندید
سایت مهندس نیک مرجع تخصصی فروش محصولات کشاورزی اعم از کود، سم، خاک بسته بندی، انواع بذر ، انواع گلدان، لوازم و ادوات باغبانی، فروش گیاهان آپارتمانی، کاکتوس، بونسای، تراریوم و … در ایران می باشد.
فروشگاه آنلاین مهندس نیک با اخذ مجوزهای لازم از جمله اینماد از وزارت صمت و درگاه امن پرداخت بانک ملی در خدمت شماست تا مجری رویای سبزتان باشد.
مهندس نیک در سال 1396 فعالیت خود را با دامنه mohandesnic.com شروع کرده است و در سال 1398 با ثبت شرکت توسعه اندیشان به
من خوب نیستم، با این‌حال از صدای گنجشک‌ها لذت می‌برم و منتظرم تمشک‌های ملس جنگلی از راه برسند، می‌خندم و مادربزرگ را سفت و سخت در آغوش می‌گیرم. من خوب نیستم، با این‌حال به کاکتوس‌هایم آب می‌دهم و با یادآوری اینکه تولد امسالم در روز پنج‌شنبه است، لبخند می‌زنم. حال آدم‌ها را می‌پرسم و وقتی جواب نمی‌دهند، به تریج قبایم برمی‌خورد و سعی می‌کنم قدر آدم‌هایی که حال مرا می‌پرسند بیشتر بدانم. به گمانم زندگی همین است. مجموعهٔ خوب‌بودن‌ها

روزی مردی از خدا دو چیز درخواست کرد: یک گل و یک پروانه
اما چیزی که خدا در عوض به او بخشید یک کاکتوس و یک کرم بود
مرد غمگین شد،او نمی توانست درک کند که چرا درخواستش به درستی اجابت نشده. 
با خود اندیشید: که خدا بندگان زیادی دارد که باید به همه ی آنها  توجه کند و مراقبشان باشد و تصمیم گرفت دیگر در این باره سوالی نپرسد.
بعد از مدتی تصمیم گرفت به سراغ همان چیزهایی برود که از خدا خواسته بود و حالا به کلی فراموششان کرده بود.
در کمال ناباوری مشاهده کر
من دقیقا نفهمیدم. ولنتاین اون خرس قرمزه س؟ یا اون قلبه که رو سینَشه
متنی که در پایین میخوانید باز نشریست از وبلاگ پیشینم که به فنا رفت و در دست اجانب و بیگانگان افتاده است. ایناهاش
تازه ش هم، آن وبلاگ به فنا رفته در لیست وبلاگهای برتر هم بوده است. هوووف.
و اما متن:
آدمیست دیگر. گاهی از میان تمام زیبایی های دنیا دل میبندد به چیزی که کمتر کسی یافت میشود که به آن علاقه مند باشد. 
در دار دنیا و کائنات و کهکشانها، علاقه ی بنده هم به سمت و سوق گیاهی ک
من دقیقا نفهمیدم. ولنتاین اون خرس قرمزه س؟ یا اون قلبه که رو سینَشه
متنی که در پایین میخوانید باز نشریست از وبلاگ پیشینم که به فنا رفت و در دست اجانب و بیگانگان افتاده است. ایناهاش
تازه ش هم، آن وبلاگ به فنا رفته در لیست وبلاگهای برتر هم بوده است. هوووف.
و اما متن:
آدمیست دیگر. گاهی از میان تمام زیبایی های دنیا دل میبندد به چیزی که کمتر کسی یافت میشود که به آن علاقه مند باشد. 
در دار دنیا و کائنات و کهکشانها، علاقه ی بنده هم به سمت و سوق گیاهی ک
شهر تبریز به واسطه رشادت های آزاد مردانی همچون ستارخان و علی مسیو در دوران انقلاب مشروطه نقش برجسته ای در تاریخ معاصر ایران دارد، به همین خاطر بازدید از خانه های باقی مانده از مشروطه خواهان که روزگاری محل تشکیل جلسات و ستاد جنگ بوده برای ما یاداوری میکند که این شهر بزرگ چه تاریخی را پشت سر گذاشته است.
خانه های تاریخی تبریز
موزه قاجار (خانه امیر نظام)
خانه تاریخی ستارخانموزه علی مسیوخانه بهنام (خانه قدکی)خانه مشروطه تبریزخانه حیدر زاده تبری
امروزه افراد به دلایل متنوع خواهان استفاده از ساختمان های پیش ساخته هستند بدین منظور فروش خانه پیش ساخته دست دوم در بین افراد رواج یافته و آنان با توجه به شرایط ساختمان ها اقدام به خرید می نمایند.

خانه پیش ساخته دست دوم در حقیقت همان منازل پیش ساخته هستند با این تفاوت که قبلا کسی از آنها استفاده کرده است ولی با رعایت اصول و قوانین مربوط به منازل پیش ساخته، خانه های پیش ساخته دست دوم می تواند کارایی منازل پیش ساخته دست اول را داشته باشد.من
فردا ان‌شالله برای مراسم تشییع سردار می‌روم. غم بزرگی بود. من این اواخر برای خشک شدن یک گل کاکتوس هم بغضم می‌گیرد. راستی، گل کاکتوسم خشک شد. این احتمالن اولین بار است با گوشی می‌نویسم قبلن هم دل و دماغ توضیح دادن چیزی را نداشتم، حالا بهانه هم دارم. به هر حال خودم عقل نکردم گل کاکتوست برای چه بود در این زندگی بهاری‌ات، یکی از خواننده‌های وبلاگ بهم گفت بگیرم. 
این شهادت سردار زیادی بزرگ و بی‌مقدمه بود، انگار نویسنده‌ای بخواهد مسیری را در د
مبله جار معتبرترین مرکز اجاره خانه مبله در تهران بشمار می رود. مبله جار با سالها تجربه در امر اجاره انواع خانه، آپارتمان، سوئیت و ویلا به مشتریان، خدمات حرفه ای و کاملی به مشتریان عرضه می کند. با توجه به استقبال زیاد مسافران از خدمات مبله جار، تعدادی خانه مبله با بهترین امکانات و تجهیزات در مناطق مختلف تهران در نظر گرفته شده است. تمامی خانه ها بصورت کاملا مبله و تمیز به مسافران تحویل می گردد. مرکز اجاره خانه مبله در تهران در جهت آسایش مشتریا
چگونگی طراحی دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه و چیدمان آن یکی از یکی از مهارت هایی است که خوب است بلد باشید تا خونه ای
زیبا و دلنشین داشته باشید و ما این نکات و رازهای دکوراسیون و چیدمان خانه را برای شما آوره ایم.
خانه به عنوان یک مکانی که تمام وقت ما در آن می گذرد باید محیطی مملو از آرامش و جذابیت برای افراد
خانه باشد. در این مورد یکی از نکاتی که نقش به سزایی دارد استفاده کردن از دکوراسیون خاص و زیبا
می باشد که باعث می شود خانه را محیطی گرم و صمیم
پنجره ی تمام قد انواع مدل های رنگی:پنجره تمام قد بهترین گزینه برای خانه هایی است که اطراف خود منظره ای بسیار زیبا مانند جنگل یا دریا و اقیانوس دارند. در حقیقت اگر بخواهیم مزیت های پنچره های تمام قد را نام ببریم مطمئنا قاب گیری منظره ای زیبا و آوردن محیط بیرون به داخل خانه مهم ترین ویژگی آنها خواهد بود. معمارانی که خانه های ویلایی را طراحی می کنند همیشه سعی دارند بیشترین استفاده را از محیط اطراف ببرند. به همین خاطر در بیشتر خانه های ویلایی مدر
زن ها قلب خانه اند .. 
زن ها اگر شاد باشند قلب خانه می تپد ...
 زن ها اگر موهایشان را شکل دهند، اگر صورتشان را آرایش کنند، اگر لباسهای شاد بپوشند زندگی در خانه جریان پیدا می کند.
زن ها اگر کودک درونشان هنوز شیطنت کند، اگر شوخی کنند، بخندند، همه اهل خانه را به زندگی نوید می دهند.
اگر روزی زن خانه چشمهایش رنگ غم بدهد، حرفهایش بوی گلایه و کسالت بدهد، اگر ذره ای بی حوصله و ناامید به نظر برسد، تمام اهل خانه را به غم کشیده است.
آری زن بودن دشوار است، خدا
پشت مانتیتور آیفون که می دیدمش دلم پر از شوق میشد
چادر سفیدم برمیداشتم یا مانتو روسری مینداختم روی شانه و سرم و میدویدم به استقبال در راه پله ها...
به ندرت پیش می آمد در خانه منتظر باشم تا رسیدنش.
آدمها مگر چند ساعت از خانه دور می مانند. اما برگشتنش برگشتنِ "خانه" به "خانه" بود.
خانه هوشمند چیست؟ویکی پدیا، درباره اینکه خانه هوشمند چیست و اتوماسیون خانگی یعنی چه، اینطور می نویسد که:
«خانه هوشمند یک فناوری نوظهور و در حال گسترش است. خانه هوشمند در پایین‌ترین سطح خود می‌تواند به همهٔ خدماتی اشاره داشته باشد که بدون دخالت صاحب‌خانه عملی را در محیط خانه اجرا می‌کنند»
چیزی متوجه شدید؟!بله، قرارمان سرجای خودش باقی ست. قرار است به زبان ساده با شما درباره هوشمند سازی صحبت کنیم و بگوییم که خانه هوشمند چیست ؟
پس بی خیال وی
یه گل کاکتوس قشنگ تو خونه داشتم،اوایل بهش میرسیدم،قشنگ بود و جون دار،کم کم فهمیدم با همه بوته هام فرق داره،خیلی قوی بود،صبور بود،اگه چند روز بهش نور و آب نمیدادم هیچ تغییری نمیکرد،
منم واسه همین خیلی حواسم بهش نبود به خیال اینکه خیلی قویه و چیزیش نمیشه،هر گلی که خراب میشد میگفتم کاکتوسه چقدر خوبه هیچیش نمیشه اما بازم بهش رسیدگی نمیکردم...تا اینکه یه روز که رفتم سراغش دیدم خیلی وقته که خشک شده،ریشه اش از بین رفته بود و فقط ساقه هاش ظاهراشو ح
زیباتر کردن محیط زندگی، امری شده که خیلی از ماها رو به فکر انداخته تا دست به کار بشیم و دستی به گوشه و کنار محیط اطرافمون بزنیم و اون رو قشنگ تر کنیم. این تغییرات می‌تونند با چیزهای طبیعی و یا مصنوعی صورت بگیرن، که این بستگی به خود ما داره که کدومشون رو ترجیح میدیم. 
بعضی ها ممکنه با قرار دادن وسایل لاکچری و گرون در محیط زندگیشون احساس خوشحالی کنند ، بعضی ها هم نه!
ممکنه صرفا با گذاشتن چند تا گل زیبا از محیط زندگیشون لذت ببرند. 
یه عده هم که کار
من می‌توانم تمامِ مردم شهر را دوست داشته باشم، چون معتقدم که آدم ها هیچ‌کدامشان بد نیستند؛ فقط با هم فرق دارند.می‌توانم صمیمانه و از تهِ دلم برای همه‌شان، فارغ از هر جنسیت و سن و نژادی، خوب بخواهم.گاهی حتی به سرم می‌زند کار و زندگی‌ام را گوشه‌ای رها کنم، دلم را به خیابان بزنم و فکری برای دل‌های گرفته از روزگار و بغض‌های فروخورده‌شان کنم. هرچند می‌دانم که شاید زورِ مشکلات و دردهایشان بیشتر از من باشد، یا اینکه تنهایی کاری از پیش نخواهم
فروش انواع عایق حرارتی ارزان: عایق حرارتی به ماده ای گفته می شود مانع ازانتقال حرارت ازیک محیط به محیط دیگرمی شود.گرما همیشه ازمحیط گرم به محیط سردمنتقل می شود،برای مثال دریک خانه درزمستان گرما ازدرون به بیرون منتقل می شود و درتابستان به عکس گرمای بیرون به درون خانه منتقل می شود.

ادامه مطلب
خرفه تزیینی، نام دیگر این گیاه بونسای کراسولا می باشد. دارای برگ های سبز رنگ زیبایی می باشد که به همین دلیل این گیاه را گیاه یشم نیز می نامند. درختچه ای مقاوم و تزیینی و جز گیاهان گوشتی قرار دارد. به دلیل شکل خاص آن عده ای به اشتباه آن را کاکتوس می نامند. در کشور ایران هم به خوبی رشد و نمو پیدا می کند. البته این گیاه با هرس کردن خیلی زیباتر و خوش فرم تر می شود و آنگاه به یک بونسای تبدیل می شود. این گیاه از جمله گیاهان آپارتمانی و گیاهان زینتی به
ماکان بند کاکتوس
دانلود آهنگ جدید من سخت ترین روزامو تنها بودم هنرمند ماکان باند به نام کاکتوس با متن دو کیفیت Mp3 320 و پخش آنلاین 128 در جاز موزیک
Macan Band Cactus Download New Music Text Direct Links In jazmusic
متن آهنگ کاکتوس از ماکان بند کامل
من سخت ترین روزامو تنها بودم بدترین حرفارو شنیدم
کسی چه میدونه من چی کشیدم
متن آهنگ کاکتوس از ماکان بند کامل
من سخت ترین روزامو تنها بودم بدترین حرفارو شنیدم
کسی چه میدونه من چی کشیدم
چند سالی میشه چشمامو به راه دوختم
با خیالت ه
یک قابلمه بردار، تا نیمه آب بریز. ته مانده‌ی قرمه سبزی ظهر را تویش خالی کن و روی شعله ملایم بگذار. حالْ کاکتوس را از ریشه دربیاور، خاکش را توی قابلمه بتکان و نگینی خرد کن. جوراب های بوگندوی صمد را هم ساطوری و اضافه کن؛ بگذار خوب چرکش قوام بیاید. نمک و پودر سیر به میزان لازم. در این مرحله باید قسمتی از موهای چربت را بچینی و توی قابلمه بریزی. یک سوزن توی انگشت سبابه‌ات فرو کن و اجازه بده یک قطره از آن مایع سرخ رها شود. شعله را کمتر کن، ملاغه را برد
انواع نرده تراس و بالکن
شما میتوانید از انواع نرده آهنی برای این کار استفاده کنید.
دقت داشته باشید که نرده تراس و بالکن هم مانند نرده های بخش های دیگر متفاوت هستند.
و می توانند مانند نرده دیوار شامل انواع بسیار زیادی باشند.
آنچه که باید بدانید این است که استفاده از نرده تراس و بالکن به شما چه کمکی خواهد کرد.
این نرده ها در واقع در عین اینکه امنیت را برای شما ایجاد خواهند کرد اما باید بدانید که نکته مهم این است.
که این نوع نرده ها در واقع برای تر
عباس نورزائی
«قرمزدانه»، حشره‌ی کوچک، بیضی شکل و به اندازه‌ی عدس یا نخود شبیه به «کفش‌دوزک» است که از بدن آن ماده‌‌ای رنگی به همین نام استخراج می‌‌شود. این حشره در لاتین، «cochineal» نامیده می‌شود. گونه‌ای از این حشره که از شیره‌ی گیاهان به‌ ویژه برخی انواع کاکتوس تغذیه می‌کند، بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی و کشور مکزیک است. بدن این حشره ماده‌ای به نام «اسیدکارمینیک» دارد که وسیله‌ی دفاعی آن در برابر دیگر حشرات است.
قرمزدان

اول بزارید ماجرای خانه ی نور رو براتون بگم یه روزی توی شهرم دنبال خانه ی نور میگشتم، مثل قصه ها بود توی بازار از مغازه دارا و رهگذرا پرسیدم خانه ی نور کجاست؟ خب خیلی هاشون مثل الان شما، با تعجب بهم نگاه میکردن، یکیشون که مغازه ش سر کوچه ی خانه ی نور بود، بهم نشونش داد
ادامه دارد...
در زندگی هرکسی لحظه‌ای هست که درمسیر اندوه و افسوس قرار میگیرد. آنوقت یک راه برای عبور وجود دارد: کتاب، کتاب و کتاب را فراموش نکن در آن لحظه شگفت‌انگیز!
کاکتوس
✍ #هاوارد_بارکر

ما به فهرست درست ها و نادرست ها، بایدها و نبایدها نیازی نداریم؛
ما به کتاب ها، زمان و سکوت احتیاج داریم ...

#فیلیپ_پولمن
نه که خیال کنی آدم جا زدن باشم! نه.من فقط ترسیده ام، نگرانم!دلم گرفته و حس میکنم جای من کاکتوس کوچکی ست کنج خانه، خارج از دید همه... کاکتوسی که خودش می ترسد رنج خارهایش کسی را برنجاند..همیشه اینطور نیست! خیلی وقت ها دست می اندازم زیر بازوی خودم. خودم را بلند میکنم از زمین. گرد غم را از لباسم میتکانم، به چشم هایم لبخند میزنم...میفرستمش پی دیوانگی، پی دلدادگی، پی عاشقیپارچه متر میکنم تا لباسی برای آمدنت بدوزمصندل میخرم برای راه رفتن کنارتکتاب دست

فهمیم عطار در پستی گفته بود که دوستش در یک گلدان دو نوع گل متفاوت را کاشته است. گل یاس و کاکتوس . گل یاس و کاکتوس هر دو زیبایند اما زندگی در کنار هم آن ها را می کشد چون نیاز و خواسته و شیوه ی زندگی‌شان با هم فرق می کند. زندگی نیز این گونه است . ممکن است هر دو آدم خوبی باشیم اما  به قول فهمیم عطار ترکیب دو خوب با هم همیشه خوب نمی شود . خربزه و عسل هر دو خوشمزه اند اما خوردنشان در کنار هم عواقب خوبی ندارد . 
 پدرم چندماه پیش به من گفت
نام علمی و انگلیسی این گیاه ALOE VERA میباشد که از راسته مارچوبه ای ها (Asparagales)، تیره سریشیان (Asphodelaceae) میباشد گیاه آلوئه ورا بومی بومی آفریقا و مناطق مدیترانه ای میباشد و 250 گونه مختلف از آن در مناطق مختلف جهان یافت دشه و نگهداری میشود.دارای برگ های کلفت آبدار و کوزه مانند میباشد و مراقبت از آن بسیار شبیه به نگهداری از کاکتوس ها و ساکولنت ها میباشد. نام آلوئه ورا در لغت به معنای «ماده تلخ درخشان» که از کلمه عربی «آلوئه» گرفته شده است. اگر تیغ هایی ر
کل سال یک طرف  و روز اول عید و خانه ی باباجان هم یک طرف....
من شش تا عمو دارم و همه یمان خانه هایمان با یک دریچه به هم راه داشت و نیازی نبود از کوچه به خانه ی هم برویم...
سال که تحویل می شد یک آن میدیدی پسرها از در و دیوار دارند میریزن توی خانه ی ما که بعد از آنجا بدو بدو بروند خانه ی بابا جان
دخترها هم پشت بندشان ..
ادامه مطلب
قال الحسین علیه السلام:مَوتٌ فی عزٍّ خَیْرٌ مِنْ حیاةٍ فی ذُلٍّمرگ با عزّت از زندگی در ذلّت برتر است.
ثروتمندان معمولا برای خانه های خود کارگرانی را برای تمیز کردن خانه و آشپزی و در یک کلام خانه داری به کار می گیرند. من هم در یکی از این خانه ها کار می کنم؛ خانه ای بزرگ و با صفا در شمال شهر. وارد حیاط خانه که می شوی، سمت راست، باغچه ای است که از دم در ورودی شروع می شود و تا ورودی خانه ادامه دارد و انواع گل نسترن در آن کاشته شده است؛سفید، صورتی، زرد
آیا پنجره UPVC یا دوجداره رنگی وجود دارد؟هرچند رنگ سفید بهترین رنگی است که تقریبا قابلیت سازگاری با هر خانه‌ای را دارا می‌باشد، اما داشتن پنجره های UPVC با رنگ‌های مختلف در خانه شما می‌تواند یک سلیقه شخصی و به خصوص شما باشد. در عین حال ممکن شما است نیازمند به پنجره‌هایی داشته باشید که سازگار با طرح خانه محل سکونت شما باشند. در هر کدام از این موارد، اگر شما از پنجره‌ دوجداره UPVC رنگی استفاده می‌کنید، ما در اینجا یک راهنمای کوتاه برای آشنایی ب
بر همکاران سخت می گرفت. فکر همکاران مشغول او بود: از خانه تا محل کار، از محل کار تا خانه، در محل کار، در خانه...
بهترین ایده ها و طرح ها را می‌توان از خانه تا محل کار طراحی کرد. اما من او نمی گذاشت...
حق الناس مخفی یعنی اینکه
فکر دیگران را مشغول من خود بکنیم... 
این گل در واقع شکوفه گیاه کاکتوس است که چهره‌ی بسیار زیبایی دارد و در هنگام شب با رنگ سفیدش می‌درخشد؛ همین درخشش سفید گل باعث شده تا به کادوگول لقب ملکه شب queen of the night را بدهند. خوشبختانه کادوگول در چند کشور دنیا رشد می‌کند که ژاپن، سریلانکا و چین از مهمترین آن‌ها هستند. این گل به هنگام شب کمی تکان می‌خورد به همین خاطر در افسانه‌ها بارها از آن یاد شده است. از دلایلی که شمار کادوپول‌ها کم شده، به دام افتادنشان در میان گل و لای است.
منبع : عجیب
شاید برای بسیاری از ساکنان این آپارتمان‌ها، چیدن یک خانه شیک و زیبا و در نتیجه تبدیل آن آپارتمان کوچک به خانه‌ای گرم و دلنشین و در عین حال شیک و مدرن، بسیار ناممکن و دور از ذهن به نظر برسد 
طراحی چیدمان و دکوراسیون خانه ایرانی کوچک برای بسیاری از افراد دشوار می باشد. بهترین راهکار برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک استفاده بهینه از همه فضاهای منزل می باشد تا با بهره گیری از این ایده بتوانید دکوراسیونی مدرن و شیک را در منزل خود به وجود
سلام
دوستان خانه ما برای ما مهم است و باید هم اینگونه باشد چون
محل زندگی ما است و ما در خانه باید راحت و ارام باشیم وقتی
از سر کار به خانه برمی گردیم اگر منزلمان زیبا باشد هنگام ورود به خانه با
دیدن زبایی ها و تمیزی ها حالمان خوب می شود و انژی میگیریم و این بسیار زیباست .
دوستان یکی از راه های تمیز نگاه داشتن خانه و زیبایی منزل
می تواند نقاشی ساختمان باشد چرا که خانه روحی تازه خواهد
گرفت و خانه نو و نوار خواهد شد البته باید از نقاش ساختمان خوب و
قبر هر روز پنج مرتبه انسان را صدا میزند :1.من خانه فقر هستم با خود تان گنج بیاورید2.من خانه ترس هستم با خود تان انیس بیاوردید 3. من خانه مار ها و عقرب ها هستم با خود تان پادزهر بیاورید 4. من خانه تاریکی ها هستم با خود تان روشنایی بیاورید5. من خانه ریگ ها و خاک ها هستم با خودتان فرش بباوردید
1. گنج . لا اله الا الله 2. انیس . تلاوت قرآن کریم3. پادزهر .صدقه و خیرات4. روشنایی . نماز نماز شب 5. فرش . عمل صالح
┈┈•✾✾•┈┈

مردی از خانه ای که در آن سکونت داشت زیاد راضی نبود، بنابراین نزد دوستش در یک بنگاه املاک رفت و از او خواست  کمکش کند تا خانه اش را بفروشد ، بعد از دوستش خواست تا برای بازدید خانه مراجعه کند.دوستش به خانه مرد آمد و بر مبنای مشاهداتش، یک آگهی نوشت و آنرا برای صاحب خانه خواند. [خانه ای زیبا که در باغی بزرگ و آرام قرار گرفته، بام سه گوش، تراس بزرگ مشرف به کوهستان، اتاق های دلباز و پذیرایی و ناهار خوری وسیع. کاملا دلخواه برای خانواده های بچه دار]

اد
همه چیز درباره خانه سیمین و جلال
در اولین پست از وبلاگ تهرانگردی قصد دارم یکی از قشنگ ترین، باصفاترین و خانه های تهران را به شما معرفی کنم که روزی زوج مرحوم سیمین دانشور و جلال آل احمد ساکنین این خانه بودند و سال ها بعد از فوت آنان به منظور بازسازی خانه توسط شهرداری خریداری شد و در 8 اردیبهشت 1397 افتتاح شد.
ادامه مطلب
ایرانیان، شیرینی ها را معمولا در دو دسته اصلی خشک و تر دسته بندی کرده و به نوعی از شیرینی که در آن از خامه استفاده نشده باشد و بتوان آن را در خارج از یخچال نگهداری کرد، شیرینی خشک می گویند.
معروف ترین شیرینی های خشک شامل شیرینی زبان، کشمشی، دانمارکی، مربایی، گردویی و شیرینی نخودچی هستند. انواع شیرینی خشک به طور گسترده در اعیاد، جشن ها و مهمانی ها برای پذیرایی استفاده می شوند.
آیا شما هم تا به حال فکر کرده اید که شیرینی های عید نوروز را خودتان
انواع سقف حیاط خلوت یا همان پادیاو قدیم
گر امروز نام پاسیو  یا انواع سقف حیاط خلوت را به زبان می آوریم بی شک
تصویری از چاهکی در جلوی چشمانمان نقش می گیرد که  طبق قوانین شهرداری
مساحتی حدود 24 متر دارند، و دور تا دور آن را پنجرههای همسایهها چیده شده
است  داده و برخی هم همکف آن را سقف زدهاند و برای خودش انبارییا اتاق یا
آشپز خانه ایجاد کرده..
پاسیوهای امروز شهرنشینان ایران
حیاط خلوت ها یا حیاط اندرونی خانه های ایرانی
شاید با شنیدن اسم پاسیو ا
قبلا یک پست خداحافظی گذاشتم که از وبلاگ هم بروم. ولی منصرف شدم...
اما دوباره!
من در تمام عمرم نه اینستاگرام داشتم، نه هیچ برنامه مفرح دیگری. تلگرام هم به خاطر گروه های کلاس و این و آن و...
حالا مدت هاست همان تلگرام و واتس آپ هم نمیروم. 
از وبلاگ هم خسته شده ام.
برم شمعدونی های پشت پنجره را بیدار کنم، کاکتوس ها را سیراب کنم و بوی عطر گل محمدی را در فضا بپیچانم...
قبلش هم دکمه حذف وبلاگ را زده باشم. 
بریم برسیم به زندگی، مطالعه، کشاورزی، درس خوندن، شای

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها